Ślubowanie klas pierwszych

czwartek, 10 październik 2019

W I Liceum Ogólnokształcącym im. Adama Mickiewicza w Łapach minął pierwszy miesiąc nowego roku szkolnego. Ponownie zmierzyliśmy się z koniecznością przestawienia naszych umysłów na tryb intensywnego przyswajania wiedzy z różnych dziedzin.

Liczne grono nowych licealistów właśnie ukończyło proces adaptacji do naszej społeczności tradycyjnym ŚLUBOWANIEM KLAS PIERWSZYCH. Tegoroczna uroczystość odbyła się 8 października 2019 roku. Brała w niej udział: Dyrekcja Szkoły, Grono Pedagogiczne, Rodzice, Przedstawiciele Samorządu Szkolnego, a w roli głównej oczywiście Uczniowie Klas Pierwszych. Gościem specjalnym był Wicestarosta Powiatu Białostockiego – absolwent i wielki przyjaciel naszej szkoły – Roman Czepe.

Uroczystość przebiegała w podniosłej i miłej atmosferze. Przyrzeczenie na Sztandar Szkoły złożyli przedstawiciele klas pierwszych, przyjął je Dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego Dariusz Wincenciak.

Po zakończeniu części oficjalnej, nowo przyjęci uczniowie klasy Id, pod kierunkiem Adama Karasiewicza, zaprezentowali krótki program artystyczny, a w nim strofy ulubionej poezji.

Całość uroczystości zakończyło spotkanie rodziców z wychowawcami klas.


 Szanowny Pierwszoklasisto!

Cieszymy się, że na kolejnym etapie swojego intelektualnego i zawodowego rozwoju wybrałeś szkołę z długoletnią tradycją.

To bardzo dobra decyzja!                                                             

Nie zrażaj się trudnościami, które na pewno Cię nie ominą. Jesteś w tym szczególnym okresie życia, w którym nie ma rzeczy niemożliwych. Staraj się o tym pamiętać i pomóż własnym działaniom w drodze do spełnienia swoich marzeń wszak: „Mądrość musisz sam z siebie dobyć własną pracą”.

                                                                                                 

                                                                                Ewa Gierałtowska