Uroczyste zakończenie roku akademickiego 2018/2019 Stowarzyszenia Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Łapach

wtorek, 18 czerwiec 2019

Dnia 13 czerwca członkowie Stowarzyszenia Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Łapach zakończyli rok akademicki 2018/2019.

Gośćmi seniorów byli sekretarz gminy Joanna Micota, dyrektor Biblioteki Publicznej Miasta i gminy Łapy Barbara Bajda z pracownikami. Na prośbę zebranych, pani sekretarz  przedstawiła kolejność prac remontowo - budowlanych w centrum miasta oraz założenia budżetu obywatelskiego, które wysłuchano z dużym zainteresowaniem, a następnie dyrektor biblioteki zapoznała słuchaczy z postępem i przebiegiem prac remontowych biblioteki.

Prezes UTW Barbara Gogolewska podziękowała członkom Stowarzyszenia za zaangażowanie w działalność i udział w spotkaniach organizowanych w 2018/19 r.

Jakże ciekawym i zabawnym punktem uroczystości był montaż słowno – muzyczny, przygotowany przez sekcję poezji i sekcję muzyczną. Sekcja muzyczna pod kierownictwem Romana Czecha zaśpiewała ułożony przez słuchaczy hymn Uniwersytetu, a także znane i lubiane piosenki wtórowane wykonawcom przez uczestników spotkania. Podczas prezentowanych scenek rodzajowych i krótkich wierszy przedstawianych przez seniorów z sekcji poezji bawiono się przednio. Występujący studenci wykazali się dużym profesjonalizmem w przygotowanym przez siebie repertuarze. Humory dopisywały, panowała atmosfera relaksu, a artystów nagradzano gromkimi brawami. Kończąc imprezę, prezes Barbara Gogolewska życzyła wspaniałych wrażeń z wakacji oraz zaprosiła na zajęcia w następnym roku akademickim, które rozpoczną się już w październiku.

Uniwersytet Trzeciego Wieku w Łapach