Ogólnopolska akcja „Jak nie czytam jak czytam” w Łapach

środa, 12 czerwiec 2019

W piątek (7 czerwca) Biblioteka Publiczna i Katolicka Szkoła Podstawowa w Łapach zorganizowały ogólnopolską akcję masowego czytania pod hasłem „Jak nie czytam, jak czytam”. Jest to coroczne wydarzenie zainicjowane przez redakcję miesięcznika „Biblioteka w Szkole”, mające na celu promocję czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży.

Przed godziną 10.00 wszyscy uczniowie z książkami w ręku  pojawili się wraz z nauczycielami na placu przed szkołą. W akcji wzięło udział wiele osób. Spontaniczna i oryginalna akcja czytelnicza dostarczyła niezapomnianych wrażeń - czytali wszyscy i był to widok zapierający oddech. Obserwując zaangażowanie uczniów i nauczycieli w przygotowanie i przeprowadzenie imprezy, nikt nie miał wątpliwości, że czytanie jest w modzie. Żywimy nadzieję, że wielu uczniów sięgnie podczas wakacji po ciekawą lekturę, a czytanie stanie się po prostu modne. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za świetną zabawę!
Biblioteka Publiczna w Łapach serdecznie dziękuje Pani Dyrektor Katolickiej Szkoły Podstawowej w Łapach, nauczycielom oraz wszystkim, którzy pomogli w zorganizowaniu akcji. 

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Łapy