Spotkanie autorskie z Bogumiłem Luftem

wtorek, 04 grudzień 2018

20 listopada 2018 roku odbyło się spotkanie autorskie przeprowadzone w ramach projektu ,,A chodź...na słóweczko" dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszy Promocji Kultury.

Gościem wieczoru był Bogumił Luft - dziennikarz i publicysta, komentator telewizyjny i radiowy, w latach 2001–2003 korespondent „Rzeczpospolitej” w Bukareszcie i Kiszyniowie. Od 1993 do 1999 roku był ambasadorem RP w Rumunii, a w latach 2010–2012 – w Republice Mołdawii. Na spotkaniu, które poprowadził Dominik Sołowiej, autor opowiadał o swojej książce „Rumun goni za happy endem” dotyczącej Rumunii i Mołdawii. Pan Luft przybliżył uczestnikom spotkania wiele tematów związanych ze sceną polityczną tych krajów oraz bogatą kulturą. Na zakończenie uczestnicy mieli okazję na chwilę rozmowy z pisarzem oraz otrzymanie autografu.