80. rocznica sowieckiej agresji na Polskę

sobota, 14 wrzesień 2019

W  80. rocznicę agresji sowieckiej na Polskę, w hołdzie ofiarom i bohaterom II wojny światowej oraz wszystkich mieszkańców Łap, którzy w czasach okupacji sowieckiej zostali deportowani w głąb Związku Radzieckiego, przedstawiciele łapskich władz samorządowych złożą w dniu 17 września o godz. 14.00 symboliczne wiązanki kwiatów i zapalą znicze przy Pomniku Niepodległości, przy Krzyżu Sybiraków oraz na Grobie Nieznanego Żołnierza w Łapach.

Czytaj więcej...

Zapisz się na wyjazdy na basen

sobota, 14 wrzesień 2019

Zapraszamy serdecznie mieszkańców gminy Łapy do zapisywania się na wyjazdy na basen do Wysokiego Mazowieckiego.

Czytaj więcej...

Poznajemy nasze korzenie

sobota, 14 wrzesień 2019

„Podlaskie korzenie II” to druga edycja projektu realizowanego przez Fundację Aktywizacja dzięki dofinansowaniu ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu EtnoPolska2019. Zadanie zakłada organizację warsztatów dla dzieci i młodzieży z placówek oświatowych Gminy Łapy na temat historii regionu, ze szczególnym uwzględnieniem terenów wiejskich na Podlasiu. Uczestnicy projektu wezmą udział warsztatach edukacyjnych Podlaskiego Muzeum Kultury Ludowej, Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu oraz warsztatach artystycznych, podczas których będą mogli wykorzystać zdobytą wiedzę w pracach plastycznych. Wybrane prace inspirowane kulturą ludową zostaną wydrukowane w formie pocztówek, które bezpłatnie rozdawane, będą promowały zadanie w sposób atrakcyjny i ciekawy, co stworzy warunki dla wzmacniania lokalnej tożsamości kulturowej i uczestnictwa w kulturze na poziomie lokalnym i regionalnym, a także dla upamiętniania i przybliżania niematerialnego dziedzictwa kulturowego i historycznego lokalnej społeczności.

Czytaj więcej...

III przetarg nieograniczony na sprzedaż samochodu strażackiego marki STAR A29GP

sobota, 14 wrzesień 2019

Burmistrz Łap ogłasza  III pisemny przetarg nieograniczony na sprzedaż samochodu strażackiego marki STAR A29 GP stanowiącego własność Gminy Łapy.

Czytaj więcej...

Rozkład jazdy bezpłatnego autobusu dożynkowego

czwartek, 12 wrzesień 2019

Specjalnie z myślą o mieszkańcach naszego miasta uruchamiamy specjalny, bezpłatny autobus, który w niedzielę (15 września) będzie kursował na trasie Łapy – Płonka Kościelna – Łapy.

Czytaj więcej...

Pracownicy PODR udzielą rolnikom porad i wsparcia podczas dożynek. Zapraszamy

czwartek, 12 wrzesień 2019

Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie podczas dożynek gminnych w Płonce Kościelnej (15 września) będzie świadczył doradztwo i pomoc wszystkim zainteresowanym rolnikom. W promocyjnym namiocie będą dyżurować pracownicy PODR: Bożena Pruszyńska, główny specjalista ds. ekologii i ochrony środowiska oraz Krzysztof Zawojski, specjalista ds. doświadczalnictwa odmianowego.

Doradztwo i usługi realizowane przez PODR w Szepietowie

 1. Doradztwo i wypełnianie wniosków o przyznanie płatności bezpośrednich
 2. Doradztwo i wypełnianie wniosków i innych dokumentów niezbędnych do ubiegania się o przyznanie pomocy finansowej lub współfinansowanej ze środków pochodzących z funduszy Unii Europejskiej lub innych instytucji krajowych i zagranicznych, są to między innymi:
 • Doradztwo  i Wnioski na „Premię dla Młodego Rolnika”
 • Doradztwo i Wnioski na „Restrukturyzacja małych gospodarstw”
 • Doradztwo i Wnioski na „Modernizację gospodarstw rolnych” a w szczególności na nawadnianie pól
 • Doradztwo i Wnioski na „Premię na rozpoczęcie działalności pozarolniczej”
 • Doradztwo i Wnioski rolnośrodowiskowe
 • Doradztwo i Wnioski na wapnowanie pól
 1. Doradztwo i prowadzenie ksiąg podatkowych i dokumentacji niezbędnej przy rozliczaniu podatków, ze szczególnym uwzględnieniem VAT,
 2. Doradztwo i przygotowanie pełnych planów  nawozowych , wprowadzanie danych do ewidencji zabiegów agrotechnicznych, obliczanie max dawki azotu
 3. Organizacja kursów chemizacyjnych,
 4. Organizacja kursów dla operatorów kombajnów zbożowych,
 5. Organizacja szkoleń z zakresu planów azotem, rolniczego handlu detalicznego, sprzedaży prowadzenie usługowej działalności wydawniczej i reklamowej
 6. Pomoc przy zakładaniu kół gospodyń wiejskich

Ponadto uprzejmie informujemy, że dyżur pracownika Ośrodka odbywa się w każdy  poniedziałek od godz. 8.30-14.30 w  pokoju nr 406 Urzędu Miejskiego w Łapach, w pozostałe dni BIURO PZDR w Białymstoku ul. Kombatantów 4, pokój nr 315. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z Bożeną Pruszyńską  tel. kom. 666 337 315, biuro 85 740 20 51.

VI posiedzenie Komisji Rewizyjnej Rady Miejskiej w Łapach

środa, 11 wrzesień 2019

Uprzejmie zawiadamiam, że 12 września 2019 roku (czwartek) o godz. 20:00 odbędzie się VI posiedzenie Komisji Rewizyjnej Rady Miejskiej w Łapach.

Czytaj więcej...

Komunikat o ćwiczebnym włączeniu syren alarmowych

środa, 11 wrzesień 2019

W dniu 12 września 2019 r., w związku z przeprowadzanym ćwiczeniem PODLASIE 19, w celu weryfikacji sprawności działania systemu alarmowania, w godz. 11.00 - 12.00 planowane jest przekazywanie komunikatów głosowych za pomocą syren alarmowych. Komunikaty głosowe będą miały charakter ćwiczebny.

Czytaj więcej...

Informacja o zawarciu umowy ze Stowarzyszeniem Sportowo-Edukacyjnym „Petrus” w Łapach

wtorek, 10 wrzesień 2019

W odpowiedzi na ogłoszenie z dnia 29.08.2019 r. zawierające ofertę złożoną z pominięciem otwartego konkursu ofert na wsparcie realizacji zadania publicznego pn. „XII Parafiada Diecezji Łomżyńskiej” realizowanego przez Stowarzyszenie Sportowo-Edukacyjne „Petrus” im. Ks. Henryka Bagińskiego przy Parafii Św. Ap. Piotra i Pawła w Łapach  informujemy, że nie zostały zgłoszone żadne uwagi do oferty, które można było zgłaszać drogą e-mailową na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., faksem pod nr tel. 85 715 22 56  lub dostarczyć na adres: Urząd Miejski w Łapach, ul. Sikorskiego 24, 18-100 Łapy do dnia 9 września 2019 r.

Czytaj więcej...

Nabór na wolne stanowisko pracy do spraw ochrony środowiska i gospodarki komunalnej

wtorek, 10 wrzesień 2019

Burmistrz Łap ogłasza nabór na wolne stanowisko pracy do spraw ochrony środowiska i gospodarki komunalnej w Urzędzie Miejskim w Łapach.

Czytaj więcej...