O Uhowie w Radiu Białystok

wtorek, 16 lipiec 2019

W ramach cyklu „Wakacje ze smakiem” reporterka Radia Białystok Olga Gordiejew rozmawiała - o jednej z najpiękniejszych miejscowości gminy Łapy – Uhowie - z jego mieszkańcami: Anną Warpechowską, współwłaścicielką „Leśnego Dworu”  i Joanną Manoś właścicielką pracowni garncarskiej „Moja Makutra” oraz instruktorem Wiejskiego Domu Kultury Łukaszem Romanowiczem.

Czytaj więcej...

75. rocznica mordu niemieckiego pod Wólką Waniewską

wtorek, 16 lipiec 2019
Burmistrz Łap i Dyrektor Szkoły Podstawowej w Łupiance Starej zapraszają na uroczystości upamiętniające 75. rocznicę zamordowania przez hitlerowców 96 mieszkańców ze wsi Bokiny, Wólka Waniewska, Waniewo, Jeńki, Łupianka Stara, Łupianka Nowa i Kowalewszczyzna w lesie nieopodal Wólki Waniewskiej.

Czytaj więcej...

Seniorzy Pogoni rozpoczęli treningi

wtorek, 16 lipiec 2019

Poniedziakowym (15 lipca) treningiem drużyna MKS Pogoń Łapy oficjalnie rozpoczęła przygotowania do rozgrywek seniorów w A klasie. W zajęciach wzięło udział 19 zawodników.

Czytaj więcej...

Zmarła śp. Magdalena Piekut, była dyrektor Zakładu Usług Komunalnych w Łapach

wtorek, 16 lipiec 2019

Dnia 14 lipca w wieku 42 lat zmarła śp. Magdalena Piekut. Magda była naszą koleżanką. Pracowała w Urzędzie Miejskim w Łapach w latach 2008 - 2012.

Następnie, do 2016 r. była zatrudniona w Zakładzie Usług Komunalnych, a po likwidacji samorządowego zakładu budżetowego i po jego przekształceniu, do sierpnia 2018 r. - w Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. w Łapach. W latach 2012 - 2015 pełniła obowiązki dyrektora Zakładu Usług Komunalnych w Łapach.

Śp. Magda Piekut osierociła troje dzieci.

Składamy wyrazy współczucia pogrążonej w smutku Rodzinie.

Czytaj więcej...

Zapytanie ofertowe - serwis oprogramowania firmy Info-System i Arisco

poniedziałek, 15 lipiec 2019

Przedmiot zamówienia jest udostępnianie systemów, których producentem jest firma Usługi Informatyczne INFOSYSTEM i firma ARISCO oraz opieka serwisowa nad systemami.

Czytaj więcej...

Za nami kolejny piknik „Jak dobrze mieć sąsiada”

poniedziałek, 15 lipiec 2019

Mnóstwo atrakcji dla dzieci, konkursy, gry i zabawy. Animacje prowadził Kubuś Puchatek. Można było obejrzeć artystyczne pokazy w wykonaniu dzieci ze Świetlicy Socjoterapeutycznej „Świat w kolorach” i seniorów z Klubu Seniora „Po drugiej stronie tęczy”. Zaśpiewały wokalistki z Ogniska Muzycznego i chór „Łapskie Nutki”. A na koniec przeboje z lat ’70, ’80 i ’90 zagrał zespół „Reaktywacja 18”. Wspaniała wakacyjna atmosfera i okazja, by spotkać się i wspólnie spędzić czas. W niedzielę (14 lipca) już po raz trzeci odbył się piknik „Jak dobrze mieć sąsiada”.

Czytaj więcej...

75. rocznica Powstania Warszawskiego

poniedziałek, 15 lipiec 2019

Burmistrz Łap zaprasza do wspólnego uczczenia pamięci poległych i żyjących Powstańców Warszawskich, którzy walcząc o wyzwolenie i Niepodległość Polski oddali największą z możliwych ofiar - swoje życie. W dniu 1 sierpnia w godzinę "W" (17.00) tradycyjnie już przy Pomniku Niepodległości zostaną zapalone znicze i uruchomione syreny alarmowe.

Burmistrz Łap zwraca się z apelem, aby wraz z dźwiękiem syren mieszkańcy naszej gminy wstrzymali ruch uliczny i minutą ciszy uczcili pamięć Bohaterów.

Czytaj więcej...

Tereny inwestycyjne gotowe i uroczyście otwarte

piątek, 12 lipiec 2019

Kolejnych 10 w pełni uzbrojonych działek w łapskiej podstrefie czeka na inwestorów. W piątek (12 lipca) zostały uroczyście otwarte. Wspólnie z burmistrzem Łap Krzysztofem Gołaszewskim symboliczną wstęgę w terenie przecinali wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski, marszałek województwa podlaskiego Artur Kosicki, radny sejmiku województwa Sebastian Łukaszewicz, wicestarosta powiatu białostockiego Roman Czepe, prezes Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Leszek Dec, członek zarządu PKP S.A. Krzysztof Golubiecki oraz była burmistrz Urszula Jabłońska. Po otwarciu i poświęceniu nowych terenów inwestycyjnych w Inkubatorze Przedsiębiorczości odbyła się konferencja poświęcona m.in. nowym zasadom wspierania inwestycji.

Czytaj więcej...

Plaża w Uhowie do dyspozycji mieszkańców

piątek, 12 lipiec 2019

Serdecznie zachęcamy wszystkich mieszkańców gminy Łapy do korzystania z urządzeń i atrakcji, znajdujących się na plaży w Uhowie. Plaża miejska to znakomite miejsce do wypoczynku i rekreacji dla całych rodzin.

Czytaj więcej...

Lipcowa Gazeta Łapska

piątek, 12 lipiec 2019

O wakacyjnych atrakcjach w gminie Łapy i nadchodzących imprezach plenerowych przeczytamy w najnowszym numerze Gazety Łapskiej. Znajdziecie w nim Państwo relacje z ważnych wydarzeń z życia lokalnego oraz informacje o sukcesach naszych mieszkańców. W tej Gazecie przybliżamy sylwetkę Pana Profesora Jerzego Rydzewskiego, Honorowego Obywatela Miasta i Gminy Łapy, który w tym roku świętuje 95. urodziny. Są też szczegóły dotyczące budżetu obywatelskiego. Nie zabrakło także harmonogramu odbioru odpadów na lipiec i sierpień 2019. Zachęcamy do lektury.

Czytaj więcej...