Gala Sportu 2019

poniedziałek, 20 maj 2019

Burmistrz Łap serdecznie zaprasza na Galę Sportu, która odbędzie się we wtorek, 11 czerwca br., o godz. 17.00 w hali sportowej Gimnazjum nr 1 im. ppłk. Stanisława Nilskiego-Łapińskiego przy ul. Matejki 19 w Łapach.

Czytaj więcej...

VII Ogólnopolska Wystawa Modułowej Makiety Kolejowej „Kolej w miniaturze – Łapy 2019”

poniedziałek, 20 maj 2019

VII Ogólnopolską Wystawę Modułowej Makiety Kolejowej i modeli kolejowych "Kolej w miniaturze - Łapy 2019" będzie można oglądać od 8 do 9 czerwca w Zespole Szkół Mechanicznych im. Stefana Czarnieckiego w Łapach .Serdecznie zapraszamy całe rodziny

Czytaj więcej...

Ostrzeżenie meterologiczne

poniedziałek, 20 maj 2019

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie dla województwa podlaskiego. Alert dotyczy przewidywanych burz z gradem.

Czytaj więcej...

Z radością informujemy o kolejnych osiągnięciach plastycznych

poniedziałek, 20 maj 2019

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Szlakiem Orlich Gniazd” to konkurs corocznie organizowany przez Miejski Dom Kultury w Częstochowie. Zdaniem organizatorów cieszy się on ogromnym powodzeniem, a poziom nadsyłanych prac jest coraz wyższy. W tym roku komisja konkursowa dokonała oceny 300 prac nadesłanych z całej Polski.Wśród nagrodzonych znalazło się aż 15 plastyczek z Domu Kultury w Łapach.

Czytaj więcej...

Tereny inwestycyjne gotowe

poniedziałek, 20 maj 2019

W czwartek (16 maja) gmina Łapy podpisała końcowy protokół odbioru robót polegających na dokończeniu prac związanych z uzbrojeniem terenów inwestycyjnych. Na inwestorów czeka kolejnych 10 gotowych działek w Podstrefie Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Czytaj więcej...

Fotograf Rafał Oleksiewicz zdobył I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Fotografii Prasowej Grand Press Photo 2019

piątek, 17 maj 2019

Pochodzący z Łap fotograf Rafał Oleksiewicz (Press Focus) zdobył I miejsce w kategorii „Sport” w Ogólnopolskim Konkursie Fotografii Prasowej Grand Press Photo 2019.

Czytaj więcej...

Przerwa w dostawie wody w Uhowie - 22 maja

piątek, 17 maj 2019

Zakład Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Łapach uprzejmie informuje, że w dniu 22 maja br. (środa) nastąpi przerwa w dostawie wody w godzinach od 8.00 do 14.00 z powodu planowanych prac konserwacyjnych na sieci i stacji wodociągowej. Brak wody odczują mieszkańcy miejscowości Uhowo.

Za powyższe utrudnienie bardzo przepraszamy.

Prezes zarządu ZWiK

Dariusz Kruszewski

„Ścieżka sensoryczna” w Przedszkolu nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Łapach

piątek, 17 maj 2019

Dnia 13.05.2019 r. gościliśmy w przedszkolu Burmistrza Łap oraz dzieci z Ośrodka Rehabilitacyjno – Edukacyjno – Wychowawczego „Przystań” w Kostrach Noskach wraz z opiekunami. Realizowaliśmy wspólnie zadanie budowy „ścieżki sensorycznej” w naszym ogrodzie.

Czytaj więcej...

Projekt i wystawa „Wielość w rzeczywistości”

piątek, 17 maj 2019

Projekt organizowany przez Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku, realizowany w partnerstwie z Domem Kultury w Łapach, Liceum Plastycznym w Supraślu, Ośrodek Kultury w Sejnach, Muzeum im. M. Konopnickiej w Suwałkach oraz Warsztat Warszawski. Podróż I – realizowana w Łapach obejmuje wystawę i 4 warsztaty interdyscyplinarne.

Czytaj więcej...

Konkurs wokalny „Śpiew i języki to moja pasja”

piątek, 17 maj 2019

Już po raz ósmy, 16 maja, w I Liceum Ogólnokształcącym im. A. Mickiewicza w Łapach odbył się konkurs wokalny „Śpiew i języki to moja pasja”. Dziewiętnastu uczniów klas 6-8 szkół podstawowych oraz klas trzecich gimnazjów mogło wykazać się umiejętnościami językowymi oraz wokalnymi.

Czytaj więcej...